Dış Cephe Temizliği

Temizlik çeşitleri içerisinde uzmanlık gerektiren alanlardan birisi de dış cephe temizliğidir. Tamamen profesyonellik ve üst düzey güvenilir ekipmanlar gerektirir. Dış cepheyi oluşturan yüzeyler dikkate alınarak sınıflandırılması yapılır ve ona göre temizlik işlemi yapılmadır. Dış yüzeyde taş yüzey mi, mermer yüzey mi, kaplama mı, boyalı yüzey mi var önceden tespit edilmesi ve ona göre bir çalışma düzeni kurulması gereklidir. Yapılan en ufak yanlış bir çalışma dış zemini hasara uğratarak zarara yol açabilir. Bu sebeple dış cephe temizliğinde çok dikkatli çalışma yürütülmesi gereklidir.

Dış cephe temizliği yılda en iki kere yapılarak aşınmalar önlenmelidir. Bu aşamada işinde deneyim kazanmış işin ehli olan firmalarla iş birliği yapılması çok büyük önem arz etmektedir.

Şirketimiz kurulduğu günden bu yana müşterilerimizin memnuniyeti esaslı çalışmış ve odak noktasında tutmuştur.

Binaların dış yüzeyinde özellikle son dönemlerde havalı duruşu sebebi ile en çok cam yüzeyler tercih edilmektedir. Estetik duruşu ile göz dolduran cam yüzeyli dış cepheler zamanla topladığı kirlilikle bir anda olumsuz enerji verebilen yüzeyler haline gelmektedirler. Bu yüzden özellikle bina yönetimlerde hassasiyet beklenen çalışmalar talep edilmektedir. Kar, yağmur, egzoz dumanları derken camlar büyük bir kirli yapıya sahip olurlar. Şirketimiz uzman kadrosu ve sıkı çalışma düzeni ile bu konuda yaşanan problemlere son vermektedir. Müşterilerin belirlediği aralıklarda binanın dış cephe temizliği sağlık , hijyen ve kalite çerçevesinde yapılacaktır.

Kayseri Dış Cephe Temizliği

  • DIŞ CEPHE TEMİZLİĞİNDE KULLANILAN YÖNTEMLER

 

  1. ASANSÖRLÜ YÖNTEM (apartmanlarda en üst kata sabitlenmiş şekilde hazırda bulunan bir sistemdir. Yukarı aşağı gidilerek yapılan bir çalışmadır.)
  2. VİNÇLİ SİSTEM İLE DIŞ CEPHE TEMİZLİĞİ
  3. DAĞCI SİSTEM ( dış cephede personel bir halat ile aşağı sarkıtılır. iş güvenliği açısından en tehlikeli olan çeşittir. )
  4. TELESKOBİK SIRIK YÖNTEMİ ( 20 metre altında üç ya da dört katlı yapılarda; sırık adı verilmiş bir su motoru ile uçlardan fırça eklenerek mineralli su yardımıyla binanın dışının komple temizlenmesi amaçlanır. Ve son dönemde oldukça gözde bir yöntemdir. Aynı zamanda maliyeti de düşüktür. Bu sistemin en güzel özelliği de mineralli suyun geçtiği yerde leke oluşmamasıdır.

Bu yöntemler daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek adına temizlik şirketlerince geliştirilmiştir. Ancak görüldüğü üzere dış cephe temizlik yöntemleri oldukça riskli işlemlerdir. Bu sebeple iş sağlığı ve güvenliği açısından her türlü önlemini almış, sosyal hakları tanımış firmalarla anlaşma yapılmalıdır.

Dış cephenin türünü belirlemek amaçlı önceden keşif hizmeti sunulması gereklidir. Şirketimiz uzman kadrosuyla ile yaptığı keşiflerde müşterileri yapacağımız işle ilgili ayrıntılı şekilde bilgilendirerek işin formatını anlatır ve müşteri onayından sonra en güvenilir, en sağlıklı, en kaliteli yöntemlerle temizlik işini sonlandırır. Bizi arayın, dış cephe temizliğinde size yardımcı olalım.